Peeling enzymatyczny polega na złuszczaniu skóry, która po wykonanym zabiegu jest gładka, a także dokładnie oczyszczona. Nie jest to bardzo bolesnym i drastycznym zabiegiem, jak klasyczne formy peelingu, gdyż występuje on w postaci przyjemnej maseczki. Dowiedz się więcej o peelingu enzymatycznym!
Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/peeling-enzymatyczny-jak-dziala-jego-wlasciwosci/
Peeling enzymatyczny
Jego zadaniem jest złuszczanie skóry, lecz nie w taki sam sposób jak powszechnie nam znane peelingi ziarniste. Złuszcza on skórę poprzez zawartość enzymów owocowych lub ziołowych, które rozpuszczają martwy naskórek, a także ułatwiają jego złuszczanie. Enzymy uaktywniają się przy kontakcie ze skórą, a także rozpuszczają keratynę, czyli białko, z którego jest ona zbudowana.
Peeling enzymatyczny mogą stosować wszystkie osoby, jednakże jest on najlepszą metodą dla osób, które mają skłonności do alergii lub posiadają bardzo wrażliwą skórę skłonną do podrażnień lub skórę trądzikową. Peelingu enzymatycznego nie wciera się w skórę, a więc nie podrażnia się jej tarciem. Nie posiada on również żadnych ostrych drobinek, które mogłyby ją podrażnić.
Peeling enzymatyczny występuje w formie maseczki albo gęstej pasty, którą nakłada się bezpośrednio na skórę, a następnie zmywa po określonym czasie.
Domowe sposoby na peeling enzymatyczny
Możesz kupić gotowy peeling enzymatyczny w drogerii lub wykonać go samodzielnie w domu. W tym celu przyda ci się soda oczyszczona, które odblokowuje pory, a także usuwa nadmiar sebum i brud ze skóry, a także ma działanie antybakteryjne.
Do sody również przygotuj jedną łyżkę miodu oraz ¼ łyżeczki soku z cytryny. Wszystkie składniki wymieszaj ze sobą i rozprowadź gotowy peeling na twarzy i spłucz go po upływie 2-4 minut.
Możesz stosować również inne składniki, które mają świetne działanie na naszą skórę. Doskonale sprawdzi się papaja oraz inne owoce lub zioła, które mają zdolność oczyszczania skóry, a także nie podrażniają jej.
Przeczytaj też: http://dlakobiet24.pl/farbowanie-brwi-robic-czy-nie/